ZİRVE OTURUMLARI

Alper Toper

Alper Toper – Kurucu, HRthinksMe Danışmanlık & HRdergi


BireBir Yönetim


Günümüzün altın standartının kişiselleştirme olduğuna inanmayan bir yönetici bulmakta oldukça zorlanırsınız. Spotify ve Pandora müzik dinleme alışkanlıklarımızı değiştirdi. Google ve Facebook, milyonlarını kişiselleştirilmiş reklamlardan elde ediyor. Netflix, 120 milyondan fazla üyesine kişiselleştirilmiş bir deneyim sunuyor. Artık yönetimin de kişiselleştirilme zamanı geldi. İnsanlar ilk yöneticileri ile otantik bir bağ kurmak istiyor. Bu oturumda bunun ipuçlarını bulabileceksiniz.

Nilüfer Devecigil

Nilüfer Devecigil – Psikolog


Dijital Çağda Zihne Yatırım: Mindfulness


Son yıllardaki bilimsel çalışmalar, Mindfulness pratiklerinin zihnin dikkat kapasitesini arttırdığını ve beynin yapısını değiştirdiğini kanıtladı. Dikkate yapılan yatırım iş hayatındaki verimliliği yükseltmenin yanı sıra kişinin odaklanmasını arttırıyor, stresi azaltıyor, sağlıklı bir zihin ve beden yapısını destekliyor. Bu da öz-farkındalık, öz-şefkat ve dolayısıyla empati ve dinleme becerilerini geliştiriyor. Bu oturumda Mindfulness pratiklerine yer verilecektir.

Barıs Coskun

Barış Coşkun – Kurucu, Ajans Sosyal


İşveren Markası İletişiminde Sosyal Medya


Y ve Z kuşağı iş arıyor!
Günümüz dijital dünyasında, bir gazetenin orta sayfasında yer alan “Yol, Yemek, SSK” ilanlarıyla bu süreç yönetilebilir mi?
Markalar, hem çalışanlarını elinde tutup hem de adaylarını etkileyecek bir iletişimi nasıl başaracak?
Dijital iletişim çağında bir işveren markası sosyal medyayı nasıl kullanmalı?

Fatih Yedikardes & Mine

Mine Kobal Ok – Associate Partner, Management Centre Türkiye (MCT)
Fatih Yedikardeş – Genel Müdür, Daiichi Sankyo, Inc


Merhaba “Merak”


Tarihi değiştiren tüm buluşların kıvılcımı olan tanımladığımız “merak” kavramıyla iş dünyası yeniden tanışıyor. Dış dünyanın belirsizliğini fırsata dönüştürecek yaratıcılık için, her düzeyde daha sahici diyaloglar inşa edebilmek için ve ilham veren kurumlar yaratabilmek için sihirli sözcük: “merak”

Yenilenme ve büyümeyi tetikleyen ve biraz da sorgulayıcı tavrından gelen aykırı enerjisi ile merak kavramını masaya yatırıyoruz.

  • Günümüzün süper gücü ya da kalkanı olarak “merak” kavramını nasıl algılıyoruz? Merak anket sonuçlarımızla birlikte
  • İş dünyasında Sokrates’ten alacak derslerimiz olsa…
  • Biraz daha merak hepimize iyi gelir mi?
Özge Otmanbölük2

Özge Otmanbölük – Eğitim ve Gelişim Yönetimi Müdürü, QNB Finansbank


Dijitalleşirken Anlamını Arayan İnsan


Teknoloji hayatımızı kolaylaştıran bir araç mı? İnsanın sosyalleşmesine engel bir duvar mı?Bugün sosyal medya platormları günümüzde insanın sahip olduğu en kıymetli şeye sahip olmak istiyor “zaman”! İnsan Kaynakları profesyonelleri olarak bizler de çalışanların zamanlarını daha etkin kullanmalarının yollarını teknolojinin avantajlarını kullanarak bulmaya çalışıyoruz. Unutmamız gereken teknonojiyi değil, insanı odağa almak ve insanın sosyal ihtiyaçlarını yoksaymamak.

Sibel Dağdeviren

Sibel Özüağ Dağdeviren – Yönetici, Danone Akademi Türkiye


GIG İK


Bağımsız çalışanların yarattığı GIG Ekonomisi’nin İK’ya yansıyan sonuçları. İlk bakışta akla gelmeyen bir sürü sorun çıkacak. Ama sorunlar çözümleriyle gelecek. Bu konu ne kadar ciddi? Ne kadar yakın? Ne kadar zor?

Tarık Yasin Kapıcıoğu

Tarık Yasin Kapıcıoğlu – İnsan Kaynakları Sorumlusu, TÜRKKEP Kayıtlı Elektronik Posta


İK 4.0


Sanayi devriminin 4’üncü nesli. Yaklaşık 6-7 yıldır hayatımızda. Her yerde adı geçiyor. İçi boşaltılacak moda bir sözcük değil, önümüzdeki dönemi temsil eden bir kavram. Dinlerken birçok tanıdık yönünü duyuyorsunuz, peki ya İK’ya uyarlanırsa ne olur? Ne gibi değişimlere yol açar?

Ceren Bandırma

Ceren Bandırma – İnsan Kaynakları Uzmanı, Workinton


Dijitalleşme Yetkinliği


Yetkinlik kavramı, İK’nın Anayasa’sında yazar. O olmadan İK olmaz. Öte yandan herkes dijitalleşmenin peşinde. İkisini birleştirirsek şu soru ortaya çıkar: Dijitalleşme için nasıl bir yetkinlik arayacağız? Bu bilgiyi ister profil oluşturmada, ister mülakatlarda, ister performans değerlendirmede kullanın.

Devrim Aksu

Devrim Aksu – İnsan Kaynakları Direktörü, Aldridge


Bilişsel İK


Dijitalleşme artık bir varsayılanımız. Ama yazılımlar yapay zekanın ötesine gidiyor: Eldeki verileri işleyip geleceği öngörüyor. Bir nevi ‘büyük veri’yi geleceğe yansıtma. Bunu İK’nın kullanmaması düşünülemez. Klasik bir söz olacak ama bu bir ‘ufuk turu’.

Tülin çalhan - Selin Kuru

Tülin Çalhan – Yönetici Ortağı, Arche İnsan Kaynakları Yönetim Danışmanlığı
Selin Kuru – Performans ve Kariyer Yönetimi Uzmanı, Mercedes-Benz Türk A.Ş.


Kurum İçi Yetenek Keşfi


Yetenek yönetimi malum. Bunun, ölçme değerlendirme araçlarıyla yapıldığını da biliyoruz. Peki, bunu, kim, ne kadar uyguluyor? Yöntemler benziyor mu? Bugünkü durumun analizi ve yorumlanması.

Ebru Erdoğan

Ebru Erdoğan – İnsan Kaynakları Yöneticisi, Nova Sünger


Çevik İK


Çeviğin tanımını biliyorsunuz: Tüm ekibin sorumluluk aldığı, proje boyunca interaktif çalışılan, esnek düşünmeyi gerektiren bir yöntem. Tanımlamak başka, uygulayabilmek başka. Sizi değişik bir sunum yöntemi bekliyor; çevik olabilmenin her unsurunu, gerçek öykülerle dinleyeceksiniz.

Buke - Gul

Buket Tekin Altaner – TBB Eğitim Merkezi İktisadi İşletmesi Yöneticisi

Gül Önel – Ülke Organizasyonel Gelişim Müdürü, IKEA Türkiye


Nöro İK


Nöro aslında bir tıp dalı. Beyin, omurilik ve sinir sisteminin anatomisiyle ilgileniyor. Tüm bedeni ve zihni yöneten çok karmaşık bir sistemden söz ediyoruz. Ama madem ki konumuz insan, tıbbî yönünü uzmanlarına bırakmakla beraber, öğrenmeyle ve İK ile ilişkisinden biraz söz edebiliriz değil mi?

Serdar - Ayse

Serdar Baran – Blogger
Ayşe Kirman – İnsan Kaynakları Müdürü, Workinton


Teşhiste İK Analitiği: Gerçek Vakalar ve Dijital Çözümler


Madem ki yazılım algoritmaları neredeyse geleceği tahmin edebiliyor, neden İK’da da erken teşhis konmasın? Fütürist bir fikir olarak değil, hemen bugün! Gerçek vakalar üzerinden. Hangi yazılım özellikleri, bizi nerede erken ikaz edebilir?

Hatice Bulut

Hatice Bulut – İnsan Kaynakları & Süreç Geliştirme Müdürü


Gerçek İK Öykülerinden Dersler


Çok sade… sahici… pragmatik… Yaşanmış olaylar ve onlardan çıkarılan kıssadan hisseler. Hep gelecek mi konuşacağız, biraz da gerçeklere dönelim.

Mürşide - Zeynep

Zeynep Gürorman – Kurumsal İletişim Yöneticisi, Fide Okulları
Mürşide Demirkol – Eğitim Uzmanı & Profesyonel Koç, Hayalleri Ayarlama Enstitüsü


İK’nın Okuldaki Yokluğu


Hayat, İK’cılara, her zaman şimdiye kadar bahsettiğimiz gibi değil. İK’nın tam giremediği sektörler var. Kendilerine göre sebeplerle. Bir tane önemli örnek özel okullar. Sebeplerinin analizini duymak ister misiniz?

Metin Akkaya

Metin Akkaya – İnsan Kaynakları Yöneticisi & Blogger


2030’a Kadar İK’nın Kariyer Yolu


Bir kapanış konuşması. Bir toparlama. Bu kadar gelecek analizinden sonra, genç İK’cılara bir yol haritası. Bir çeşit bilinmesi ve yapılması gerekenler listesi.

Hande Yalgin

Hande Yalgın – İnsan ve Organizasyonel Dönüşüm İcra Kurulu Üyesi, Logo Grup


Dijital Çağda Kültürden Sisteme


Dijital Dönüşüm, insan kaynaklarının artık bir dönüşüm ortağı olmasını gerektiren süreç haline geldi. Geleceğin liderleri, İnsan Kaynakları’nın sadece İK stratejileri üzerine çalışmasını değil, kurumun genel sistemine, işleyişine, kültürüne ve stratejilerine etki edecek öngörülerde de bulunmasını istiyor. Peki bizler bu dönüşüm yolculuğunda nasıl yer almalıyız?

selim-ümit

Selim YENER – İnsan Kaynakları ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcısı, TOYOTETSU Otomotiv Parçaları San. ve Tic. A.Ş.

Ümit SÖNMEZ – İnsan Kaynakları Müdürü, TOYOTETSU Otomotiv Parçaları San. ve Tic. A.Ş.


Sizin İK Kaç Gigabayt?


Kadromuzun eksik kaldığı süreçleri hızlandırmak için, personel yerine “RAM” talep edeceğimiz günler mi yaklaşıyor? Tıkanan süreçleri, eğitim planlamak yerine, yeni sürüm yayınlayarak mı aşacağız?

Dijitalleşip sürümden kazanırken, tuşlara dokunmanın, insana dokunmanın yerini alamayacağı bilinciyle çıktığımız “dijital dönüşüm yol hikayemizi” sizlerle paylaşıyoruz. Yolumuz uzun, oturum kısa. Eşlik etmek isterseniz bekleriz.

Gozde

Gözde Berber Özbalaban – Associate Partner, Management Centre Türkiye (MCT)


Lead Fit – Geleceğin Organizasyonları için “Fit” Liderlik


Sadece Amerika’da liderlik gelişim programları için yılda 24 milyar dolar harcanıyor ve araştırmalara göre sonuçlar iç açıcı değil. Bugüne kadar bildiğimiz liderlik gelişim programlarının etkili ve sürdürülebilir sonuçlar verme oranı gün geçtikçe düşüyor. Bu yüzden belki de, yeni sonuçlar almak ve katılımcıların ezberlerini bozmak için yeni uygulamaların zamanı gelmiştir. Bu oturumda “Lead Fit- Fit Liderlik” bakış açısıyla, liderlik gelişim programlarında yeni trendleri ve uygulamaları konuşacağız.

Aylin Obalı-Mehmet Gürsoy

Aylin Obalı – Yönetim Kurulu Başkanı, TEGEP

Mehmet Gürsoy – Denetleme Kurulu Üyesi & Kurucu Üye, TEGEP


TEGEP Kurumsal Eğitim Araştırması


TEGEP (Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği), kurumlardaki eğitim/gelişim alanı ile ilgili bazı temel göstergelerin düzenli olarak izlenebilmesi amacıyla her yıl Kurumsal Eğitim Araştırması’nı gerçekleştiriyor.

Kurumsal Eğitim Araştırması, sektörün ihtiyacı olan sağlıklı bir kıyaslama tabanının oluşmasına hizmet ediyor. Bu oturumda, 109 şirketin katılımıyla gerçekleşmiş olan 2018 yılı araştırmasında yer alan ve birlikte değerlendirme imkanı bulacağımız pek çok önemli veriyi ve araştırmaya ilişkin deneyimlerimizi paylaşacağız.

Erhan Feridun

Erhan Feridun – Şirket Ortağı, Crossknowledge Authorized Partner Turkey K2C


Dijital Öğrenmenin Üç Temel Gerekliliği – Bir Deneyim Hikayesi


Dijital Öğrenme teknolojinin hayatımıza girmesiyle gittikçe yaygınlaştı. Ne yazık ki arzu edilen sonuçları yakalayan projelerin sayısı pek fazla değil. Öte yandan çalışanların ise %80’i işlerinde başarılı olmaları için gereken yetkinliklerden uzak. Onlara gereken yetkinlikleri kazandırmak için neler yapılabilir? Organizasyonunuzun tamamında kişiselleştirilmiş bir Dijital Öğrenme projesini nasıl başarıyla gerçekleştirebilirsiniz?

Güneş Ufuk

Güneş Ufuk – Partner,  K2C Danışmanlık


Liderlik Gelişimine Karma Yaklaşım


Giderek dijitalleşen, yeni kuşakların bilgiyi hap halinde, istedikleri zaman ve istedikleri miktarda talep ettikleri günümüzde liderlik gelişim programlarının bu taleplere cevap vermesi, diğer taraftan da yüz yüze eğitimin sağladığı deneyim ve derinlikten vazgeçmemesi karma gelişim programlarının çekirdeğini oluşturuyor.

Bu oturumda gelişimi farklı öğrenme metotları ile sürekli kılan ve pekiştiren, kurumunuzu geleceğe taşıyacak liderlik kültürünü oluşturmanın karma yolları ile tanışacaksınız.

Picture71 (1)

İrem Ercil – İş Geliştirme ve Satış Müdürü, POLDY İnsan Kaynakları Yazılım A.Ş.


Rakamlarla İK


Bu oturumda, üst yönetimi bir türlü alımına ikna edemediğiniz İK yazılımı yatırımınızın size geri dönüşünü POLDY İnsan Kaynakları YAzılım A.Ş.’den dinleyeceksiniz.

Dr. Sema Özçer

Dr. Sema Özçer – Lisanslı IIP Danışmanı & Kurucu, People Matters


Asıl Şimdi İnsan: Investors in People Standard


Gelecek öngörüleri ve değişim rüzgarlarıyla baş etme önerileri hızla çoğalırken değişmeyen tek gerçek, insanı şirketin yüreğine koymanın hayati önemi. Mevcut liderlik ve insan yönetim uygulamalarımız ne kadar etkili ve şirket performansımıza katkı sağlıyor mu? Gelin, uluslararası bir insan yönetim ve gelişim standardı olan Investors in People’ı birlikte keşfedelim!

Arif

Arif Gürdenli – Kıdemli Danışman, Management Centre Türkiye (MCT)


Öğrenme Çevikliği


Öğrenme yeteneği, insan olmanın belirleyici bir özelliğidir; ancak öğrenmeyi sürdürme becerisi, liderliğin temel bir becerisidir. Liderler bu yeteneğini kaybettiğinde, kaçınılmaz olarak bocalar. Bu yeteneğimizi kaybettiğimizde, artık kişisel büyümeyi kesmiş oluruz.
Organizasyonlar, değişkenlik ve belirsizlik içeren zamanlarda başarılı bir şekilde ilerlemek için öğrenme çevikliğine sahip liderlere ihtiyaç duyar. Acaba bir yöneticiye daha çevik bir öğrenen olmayı öğretebilir misiniz?
MCT olarak cevabımız “evet”. Bir yöneticinin öğrenme hızını arttırmasına yardımcı olacak unsurları biliyoruz ve bunları sizlerle de paylaşmayı istiyoruz …

Ufuk Gedikli

Ufuk Gedikli – Professionals Müdürü, Randstad


Yetenek Yönetiminde Dijitalleşme


Emrah Gövenç foto

Emrah Gövenç – Yemekmatik Platformu Momento Satış ve İş Geliştirme Müdürü


Yan Haklarda İnovatif Çözümler