Rıchard Watson

Yazar, Fütürist, Senaryo Planlayıcısı

Oturum Bilgisi

Yapay Zeka Işığı Altında İnsan Amacı ve Potansiyelini Yeniden Keşfetmek

Bu oturumda yapay zeka ve otomasyonun neler yapabileceği ve yapamayacağı ile gelecekte başarılı olmak için organizasyonların neye odaklanmaları gerektiği hakkında net bir anlayış elde edeceksiniz.

  • Türkiye’de dünya gelecekte neye benzeyebilir?
  • Demografik, ekonomik ve teknolojik eğilimler insanlarınne şekilde, nerede ve belki de neden çalıştığını etkilemek için nasıl bir araya gelebilir?
  • Özellikle, yapay zeka ve otomasyonun iş dünyası üzerindeki etkileri ne olabilir ve bir sonraki değişime hazırlık için şu anda hangi becerileri geliştiriyor olmamız gerekir?

Biyografi

Richard, kurumların gelecek hakkında derin ve farklı açıdan düşünmesine yardımcı olmak için çalışmaktadır. Çeşitli kaynaklardan bilgiler derleyerek makro çevreyi etkileyen yerleşmiş ve daha görünmez trendler üzerine kısa bir açıklama sunan “What’s Next?” isimli bir çevrimiçi trend raporu yayımlamıştır.

Stratejik öngörü ve senaryo planlamaya odaklı olarak IBM, Virgin, Savunma Bakanlığı, Eğitim Bakanlığı, Ulusal Sağlık Hizmetleri (NHS), McDonald’s, KPMG, Samsung, General Electric ve Coca-Cola gibi dünyanın en büyük kurumlarından birçoğu ile çalışmıştır.

Richard aynı zamanda Imperial College’da “Technology Foresight Practice” bölümünde misafir gelecek bilimci, Londra İşletme Okulu’nda eğitmen ve senaryo planlama uzmanı danışmanlığı Stratforma’nın üyesi olarak görev yapmaktadır.