Mıke Cooke

Yönetim Kurulu Başkanı & CEO / Brandon Hall Group

BİYOGRAFİ

Brandon Hall Group’a katılmadan önce Mike, AC Growth’un CEO’su ve kurucu ortağıydı. Mike, kariyerinin çoğunluğunda liderlik ve yönetici pozisyonlarında bulunmuş, sonuç ve karlılık odaklı olarak satış ve pazarlama ekiplerinin yönetilmesinden sorumlu olmuştur. Özgeçmişinde 15 yıldan fazla bir süre için araştırma, danışmanlık, yazılım ve teknoloji sektörlerinde satış ve pazarlama, yönetim ve operasyon geçmişi bulunmaktadır. Erken yüksek büyüme oranına sahip birkaç yeni işletmede çalışmış ve çeşitli kritik satış, finans, pazarlama ve müşteri hizmetleri fonksiyonlarını desteklemek için teknoloji sistemleri uygulamış olan Mike; satış, pazarlama ve yönetim alanlarında kapsamlı bir tecrübeye sahip. Özellikle satış ve hizmet stratejilerini, şirketin büyüme stratejisini tam olarak destekleyecek şekilde organize etmek konusunda oldukça yetenekli. Büyüme konsepti Mike için net bir hedef ve kuruluşların araştırma tabanlı sonuçlar elde etmesine yardımcı olmak için AC Growth’u açmasında önemli bir etken olmuştur.

AC Growth’un kuruluşunda yer almadan önce girişim öğrenimi, yetenek yönetimi ve yetenek edinimi alanlarına odaklanmış küresel bir analiz ve danışmanlık şirketi olan Bersin & Associates’de Başkan Yardımcısı ve Alan Çalışmaları Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. Şirketin küresel genişlemesi görevini üstlenen Mike, dünya genelindeki tüm satış operasyonlarının liderliğini yapmıştır. Mike’ın görev süresi boyunca şirket, 45 ülkede 4.500’den fazla çok uluslu kuruluşla iş yürüten bir çok uluslu firmaya dönüşmüştür.

Mike, kariyerine 1992 yılında MicroVideo Learning Systems’de başlamış ve Dynamic Minds’ı kurmadan önce burada üst düzey yönetici pozisyonuna yükselmiş ve tüm kurumsal satış işlemlerinden sorumlu olmuştur. Mike, özel yapım yazılım programları geliştiren ve Goldman Sachs, Prentice Hall, McGraw Hill ve Merrill Lynch gibi müşterilerle çalışan Dynamic Minds’ın CEO’su ve kurucu ortağıydı. Mike ayrıca müşteri deneyimi ve pazarlama çözümleri konusunda lider bir sağlayıcı olan Oddcast içinde de üst düzey yönetici pozisyonunda bulunmuş ve şirketi çeşitli endüstrilerde yeni pazarlara yönlendirmiştir.