Lee Andrews

Yetenek Kazanımı Yöneticisi Avrupa, Orta Doğu & Afrika / IBM

OTURUM BİLGİSİ

Yapay Zeka Farkıyla İnsan Odaklı Yetenek Yönetimi ve İşe Alım

IBM Yetenek Kazanımı’nın tasarım felsefesi; sonuç odaklı olmaktan çıkıp ilk ve öncelikli olarak müşterilerimiz, işe alım müdürlerimiz, iş ortaklarımız ile kendimiz için Yetenek Kazanımını bir fonksiyon olarak kullanırken olağanüstü deneyimler yaratmaya odaklanmıştır.

Dijitalleşme ve yapay zeka çağında şirketler, iş modellerini yeniden inşa etmek zorunda kalırken biz tüketiciler de kendi kişisel hayatlarımızda erişilebilirliğin ve anında hazzın yeni seviyelerinin tadını çıkarıyoruz. 

Kişiselleştirme ve deneyimi ön planda tutarak IBM’in Yetenek Kazanımı’nı nasıl yeniden şekillendirdiğini anlatması için Lee Andrews’a katılın.

BİYOGRAFİ

Lee, Yetenek Kazanımı (TA) kariyerine 15 yıl önce teknoloji sektöründe bir ajansta danışman olarak başladı. O zamandan beri, birden fazla kıtada ve sektörde faaliyet gösteren, dünyanın önde gelen kuruluşları için Yetenek Kazanımı hizmetleri tasarlayıp sunmakta ve yönetmektedir.

2014 yılında IBM’e katıldığından beri Lee, Yetenek Kazanımı için Kaynak Geliştirme Liderliği ve Program Yöneticiliği dahil olmak üzere çeşitli roller üstlenmiştir. Lee, Eylül 2018’de Yetenek Kazanımı Yöneticisi (IBM EMEA) olarak atanmıştır. Yaklaşık 350 Yetenek Kazanımı profesyonelinden oluşan bir ekibe liderlik etmekte ve yılda yaklaşık 10.000 işe alımın sorumluluğunu üstlenmektedir.

Lee; İK ve Yetenek Kazanımı konferanslarında, IBM’in Yetenek Kazanımı işlevini nasıl yeniden icat ettiğini, yapay zekanın işe alım süreçlerine nasıl adapte edilebileceğini ve on-boarding süreçlerinin nasıl dijitalleştirilebileceğini anlatmak için düzenli olarak konuşmalar yapmaktadır.