DI MACDONALD

Kurucu / Like Literally

BİYOGRAFİ

Di Macdonald Like Literally’nin kurucusudur. Like Literally, iş yerlerinde geleceğin yeteneğini geliştirmeye odaklanan bir şirkettir. Di Macdonald dünya standartlarında, yüksek performans gösteren Öğrenme & Gelişim takımları oluşturma ve bunlara liderlik etme alanında başarılı bir kariyere sahiptir.

Di Macdonald 2018 yılında Like Literally’i kurmadan önce, L’Oréal firmasında Öğrenme & Gelişim Yöneticisi olarak çalıştı; orada geleceğin yeteneğine odaklı eksiksiz bir eğitim programı ve dijital çözüm yarattı. Daha önceki görevleri arasında Expedia’da Global Öğrenmeden Sorumlu Genel Müdürlük de bulunmaktadır, bu görevinde bütün kıtalara yayılmış olarak bulunan 16.000’den fazla çalışanı desteklemeye yönelik ve tam anlamıyla küresel niteliğe sahip bir takım yarattı. Apple’da EMEIA (Avrupa-Orta Doğu-Hindistan ve Afrika) Bölgesi Satış Eğitimi Müdürü idi ve 2009-2012 yılları arasında 19 ülkede iPhone eğitiminin başlatılmasından sorumlu oldu.

İngiltere ve Avusturalya’da, Telekom ve İnovasyon Danışmanlığı sektörlerinde pek çok üst düzey konumda yer alan Di Macdonald, şu anda Pearson Business School’da mesleki davranışlar dersi vermektedir.

Bugüne dek piyasaya sürdüğü 6 öğrenme uygulaması, dijital çözümlerle çalışma üzerine kapsamlı bir deneyime sahip olduğunu göstermektedir. Eşli öğrenmeye olanak sağlama ve gelecek yetenekle çalışma alanları da kendisinin son derece zevk alarak çalıştığı alanlardır.