Andy Swann

Yazar & Kurucu / My Amazing Team & Simple Better Human

OTURUM BİLGİSİ

Yapay Zeka Dünyasında İnsan Odaklı Çalışma Alanları Yaratmak

Bu oturumda:

  • Yapay zekanın, insanların çalışırken daha fazla “insan” olmalarına nasıl yardımcı olduğunu
  •  Teknolojinin daha iyi çalışmayı mümkün kılmasının yollarını
  • Yapay zekanın yükselişinin çalışanlar için en büyük fırsat olabileceğini
  • Büyük organizasyonların teknolojiden faydalanarak çalışanları için neler yaptıklarını
  • İnovasyon çağında insan odaklılığın neden bir kuruluşun sahip olabileceği en büyük rekabet avantajı olduğunu keşfedeceksiniz.

Biyografi

Andy; dünya genelinde büyük kuruluşlara ve markalara fayda sağlayan, kendine özgü, yenilikçi ve etkili projeler üzerinde çalışmaktadır. Kişi, kurum ve iş arasındaki ilişkiler konusunda uzman olan Andy’nin The Human Workplace adlı kitabı tüm liderler için temel bir okuma kaynağı olarak ifade edilir. Kitabın temel mesajı olan “insan öncelikli kurumsal başarı” konusu ise medyanın dikkatini çekmiştir.

Andy’nin araştırmalarının temelini oluşturan unsurlar; insanı anlama yönünde bir deney niteliği taşıyanThe Work Project”, en karmaşık küresel kurumları anlama, kurumsal gelişme, danışmanlık, projelere ilişkin kendine özgü ve yaratıcı bir yaklaşım sunarak başlıca markalara katkıda bulunmaktır. Kavrayış ile ilgili olan projeler, detaylı incelemeler veya dönüşümsel yaklaşımlar konusunda çalışırken Andy’nin yaklaşımı ise insan etkileşiminin dinamiklerini anlama üzerine temellendirilmiştir.

Düzenli bir medya yazarı olarak Andy ile televizyon, radyo ve internet üzerinde röportaj yapılmakta ve Andy; görüşlerini açık sözlü, enerjik, rahat bir tarzla paylaşmaktadır.  Köşe yazıları, yorumlar ve makaleler aracılığıyla Andy; başlıca endüstri ve ana akım medya yayınlarına katkıda bulunmaktadır. Her zaman için görevlerin tartışılmasına açıktır.

Kişisel çalışmalarının ötesinde Andy’nin “My Amazing Team” adlı şirketi, hedef kitleleri ile yaratıcı bir şekilde iletişim kurarak doğru ürünler ile hizmetlerin oluşturulması konusunda dünyanın en büyük kurumlarına ve markalarına destek olmaktadır. “ALT+SPACE” alternatif bir kurumsal yoğunlaşma alanıdır. “Simple Better Human” ise en karmaşık ve ünlü kurumların geleceğe yönelik dönüşümlerine destek olan bir özel iş dönüştürme kuruluşudur.

“İş ile olan ilişkime, 13 yaşında gazete dağıtarak başladım ve o zamandan beri ilgi çekici deneyimler yaşadım. Yol kenarındaki bir kafede yemek yapmak, İskoçya Yumurtası yemeği üretiminin kalite kontrolünü gerçekleştirmek, “The Void” adlı bağımsız müzik dergisini piyasaya sürmek, Birleşik Krallık’ta Ulusal Sağlık Hizmeti’nin üst düzey yönetiminde bulunmak, bir istihdam şirketini miras yoluyla devralmak, başarısızlıkla sonuçlanan çok sayıda işletme, faaliyet organizasyonu, önemli kurumlara danışmanlık yapmak ve ürün tasarımı; deneyimlerimin yalnızca bir bölümünü oluşturmaktadır.

London School of Economics’den (LSE) aldığım “Nüfus Çalışmaları” derecesiyle de şu an yapmakta olduğum işleri gerçekleştirebilecek duruma geldim. Bu duruma getirebileceğim en iyi açıklama “Yaşadım ve neler olabileceğini gördüm” şeklinde olacaktır.”