Alfonso Dıez Davıd

Dijital İnsan Kaynakları Küresel Genel Müdürü / Renault - Nissan - Mitsubishi İttifakı

Oturum Bilgisi

 İnsan Faktörü: Çalışanları ve Organizasyonları İK Dijitalleşme Eğilimi ile Etkinleştirmek, Güçlendirmek ve Katılım Sağlamak

İnsan faktörü, herhangi bir İK Dönüşümünde ilk sıradadır.  Bu oturumda:

  • Paydaşlarınızı daha ilk günden dönüşüme nasıl dahil edebileceğinizi
  • Karar verirken ve uygularken nasıl pragmatik olunacağı
  • Çalışanlarınız için sorunsuz bir değişikliği nasıl sağlayabileceğinizi öğreneceksiniz.

Biyografi

Barcelona’da doğan Alfonso (1959) deneyimli bir uluslararası İK Yöneticisi’dir. Büyük şirketler arenasında insanlar ve kurumlara liderlik etme, olanak sağlama, onları birleştirme, güçlendirme ile dönüşüm ve işi gerçekleştirmede esaslı bir geçmişi olması bunun bir kanıtıdır.

Otomotiv sektöründe 29 yılının 8 yılını bilişim teknolojilerinde, 21 yılını İK’da geçirmiştir. Çoğu küresel/bölgesel/çok şirketli senaryolarda olan geniş çaplı iş girişimlerine öncülük etmiştir ve bir 29 yıl daha buna devam etmeye hazırdır.

Karmaşık senaryolarda (Avrupa, Hindistan, Afrika, Orta Doğu, Kuzey Amerika, Japonya) İK Yönetimi, İK’da Dönüşüm/Dijitalleşme, Etik/Uygunluk/Kişisel Verilerin Korunması, İş Dönüşümü ve Kurum Geliştirme, Yetenek Yönetimi, Yönetici Koçluğu, Kurumsalı Yeniden Yapılandırma ve Endüstriyel İlişkiler konusunda somut başarılar elde etmiştir.

Kültürlerarası gezgin, iki kez yabancı ülkeye yerleşmiş ve doğuştan bir uzaktan yönetici olan Alfonso, küresel paydaşlar/takımlar/patronlar ile etkili bir şekilde etkileşimde bulunmaktadır. Yüksek Endüstri Mühendisi olarak yaptığı Fen Bilimleri Yüksek Lisansını ve kurumsal deneyimini çok işlevli, şirketler arası ve işbirlikçi sonuçlar elde etmek için kullanmaktadır. Bu sonuçlar her zaman iş stratejileri ve ilgili kişilerin potansiyellerinin gerçekleştirilmesi tarafından yönlendirilmektedir.

Kendi topluluğunda yetenek geliştirme ile ilgilenen Alfonso, Barcelona Global’in bir üyesi olarak genç girişimciler için gönüllü koçluk yapmaktadır. Üniversite ve ticaret okulları ile iş birliğinde bulunmaya her zaman hazır olan Alfonso, Nissan Kürsüsü’ne, mezunlar için Nissan Kampüsü’ne ve UPC’de MIGIA Otomotiv Master Programı İK Bölümü’ne liderlik etmiştir.

Aktif iletişimci olan Alfonso, La Vanguardia’da (Barcelona’nın en önemli gazetesi) makaleler yazmakta ve düzenli olarak kongrelerde, etkinliklerde konuşmaktadır: Amsterdam, Chicago, Paris, Viyana, Madrid, Barcelona ve şimdi de İstanbul.